Seyyid Kuyumculuk yeni mağazasını Gazi Muhtar Paşa Bulvarı’nda açtı - Haberler | SEYYİD®

Seyyid Kuyumculuk yeni mağazasını Gazi Muhtar Paşa Bulvarı’nda açtı


HABERLER
  • 17 Ocak 2016

 

 

 

Gaziantep’in önemli markalarından Seyyid Kuyumculuk, yeni mağazasının açılışını iş ve siyaset hayatının önemli isimlerinin katıldığı bir törenle gerçekleştirdi.

 

Gaziantep merkezli Seyyid Kuyumculuk, Gaziantep Gazi Muhtar Paşa Bulvarı’nda açtığı yeni mağazası ile hizmet ağını genişletmeye devam ediyor. Yoğun bir katılım ile gerçekleştirilen açılış töreninde; Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Gaziantep Kuyumcular Odası Başkanı Sedat Özdinç, Türk – Irak Sanayicileri ve İşadamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Nevaf Kılıç, kuyumculuk sektörünün önemli firmaları ve birçok önemli isim yer aldı.

Yeni mağazalarının açılışı ve faaliyetleriyle ilgili bilgi veren Seyyid Kuyumculuk Firma Sahibi Nusrettin Kılıç, “Kuyumculuk sektöründe edindiğimiz tecrübe ve deneyimlerin ardından sektöre imalat atölyesi ile girişimizi yaptık. 2003 yılında mağazalaşma çalışmalarımıza başlayarak bu konuda 2015 yılına kadar önemli adımlar attık. Yaklaşık 25 yıldır bu sektörde hizmet veriyoruz. Gaziantep şehir merkezinin yanı sıra çevre illere de ürünlerimizi sunuyoruz. Ağırlıklı olarak 22 ayar ürünlerimizi Güneydoğu Bölgesi’ne ulaştırıyoruz. Hem toptan, hem imalat hem de perakende kategorilerinde hizmet veriyoruz” dedi.

Mağazalaşma ve kurumsallaşma çalışmaları hakkında bilgi veren Kılıç, 3’üncü perakende mağazalarını açarak bu alandaki hedeflerine bir adım daha yaklaştıklarını belirtti. Kılıç, mağazalarında çoğunlukla 22 ayar ürünlerin yer aldığını, bu ürün grubunun yanı sıra 14 ayar ve tüm taleplere yanıt verebilecek ürün yelpazesine sahip olduklarını söyledi. Açılışını gerçekleştirdikleri mağazalarında Türkiye’nin önemli markalarının ürünlerini müşterileri ile buluşturduklarını anlatan Kılıç, mağazalarında trend ürünlerin yanı sıra yöresel ürünlerin de satışını gerçekleştirdiklerini dile getirdi. Bölgelerinde ağırlıklı olarak 22 ayar ürünlerin tercih edildiğini söyleyen Nusrettin Kılıç, “Son yıllarda jenerasyon değişikliğiyle birlikte kadınların mücevhere olan ilgisinin de arttığını gözlemliyoruz” dedi.

 

2015 yılının yaşanan ekonomik ve siyasi olaylar nedeniyle altın fiyatlarında dalgalı seyir izlenmesine neden olduğunu dile getiren Kılıç, bu durumun da halkın temkinli hareket etmesine neden olduğunu, 2016 yılında daha olumlu bir seyir izlenebileceğini ifade etti.

 

Mağazalaşma çalışmaları devam ediyor

Seyyid Kuyumculuk’u bir marka haline getirmeyi amaçladıklarını anlatan Nusrettin Kılıç, kurumsallaşma ve markalaşma çalışmalarına hız kesmeden devam ettiklerini sözlerine ekledi. Kılıç, 2016 yılı ve sonrası için yeni mağazalar açmayı hedeflediklerini, bunun için doğru lokasyon ve doğru zamanı beklediklerini söyledi.

Yukarı